Høyåsstien 44

SKIEN - GULSET Arkitekttegnet og godt oppgradert enebolig med ca 75 kvm terrasser - garasje - solrikt Prisantydning: 4 350 000 kr
Primærrom 146
Boligtype Enebolig
Eieform Selveier
Soverom 3
Nøkkelinformasjon
Prisantydning 4 350 000 kr
Boligtype Enebolig
Eieform Selveier
Energimerking F
Primærrom 146 m2
Rom 5
Soverom 3
Byggeår 1982
4 350 000,- (Prisantydning)

Omkostninger
108 750,- (Dokumentavgift (forutsatt salgssum: 4 350 000,-))
260,- (Pantattest kjøper)
545,- (Tingl.gebyr pantedokument)
545,- (Tingl.gebyr skjøte)
19 900,- (Boligkjøperpakke Tryg (valgfritt))
--------------------------------------------------------
130 000,- (Omkostninger totalt)
--------------------------------------------------------
4 480 000,- (Totalpris inkl. omkostninger)

NB: Regnestykket forutsetter at det kun tinglyses ett pantedokument og at eiendommen selges til prisantydning.

Eiendommen har en meget attraktiv og barnevennlig beliggenhet på Høyås. Boligen har gode solforhold og pene uteareal. Det er gangavstand til skoler, barnehage, idrettsanlegg, svømmehall, treningssenter, lysløype m.m.
Kort vei til blant annet Skien fritidspark, Sykehuset Telemark, Herkules kjøpesenter og Skien sentrum. Gode bussforbindelser fra Gulsetringen. Det er kun ca. 2,5 km til Skiens sentrumsgater med alle fasiliteter.
Gode rekreasjonsmuligheter med gangavstand til Vestre Gulset som blant annet kan by på bading i Åletjern og toppturer til blant annet Fantekjerringkollen og Tvittingen.

Fra Skien følger man Gulsetvegen oppover og tar til venstre inn til Høyås rett over veien for Skien Dyreklinikk. Ta første til venstre inn Høyåsvegen og følg vegen rett frem noen hundre meter, før du tar til høyre inn til Høyåsstien. Eiendommen ligger på venstre side av vegen og er merket med til salgs plakat fra Best Eiendomsmegler.

Se forøvrig kart i salgsoppgave.

I tilstandsrapport fremgår følgende punkter:

Boligen har en god planløsning med normal standard og er påkostet og modernisert i senere år. Det er stedvis behov for oppgraderinger av eldre overflater.

Følgende modernisering er gjort:
2005 Fornyet baderom
2016 Fornyet kjøkkeninnredning med gasskomfyr fra 2021 og ventilator fra 2023
2016 Oppgradert sikringsskap i 2016 med el-kontroll fra 2022
2018 Fornyet varmtvannsbereder
2018 Taktekking ble rengjort og behandlet
2021 Oppgradert uteareal med utfylling av tomt
2021 Fornyet kledning mot syd og oppgradert terrasser, pulttak på terrasse fra 2023
2021 Montert varmepumpe
2021 Fornyet vinduer i 2021, inngangsdør fra 2022 og verandadører fra 2015
2025 Skiftet ut noe utvendig belistning og panelbord, montert luftespalte i dør inn til bad
2024Malt og tapetsert vegger på kjøkken

Følgende tilstandsgrader

TG 3 - Store eller alvorlige avvik

Våtrom > Generell > Vaskerom
Våtrommet må oppgraderes for å tåle normal bruk etter dagens krav. Skjulte konstruksjoner slik som tettesjikt (membran) har passert anbefalt brukstid og det bør påregnes full renovering av vaskerommet.
Kostnadsestimat: 50 000 - 100 000

Utvendig > Balkongdører
Balkongdørene har glassfelt som er lavere en 80cm over bakken og det er ikke dokumentert sikkerhetsglass eller tilfredsstillende sikring mot knusing som kan volde skade på person eller husdyr. Dette er ett krav ihht. Forskrift for referansenivået (TEK10) og det kan medføre store konsekvenser ved avvik fra kravet (fare for helse), derfor er det satt TG3 for avviket såfremt sikkerhetsglass ikke kan dokumenteres. Balkongdørene leder ut til terrasser og er dermed en kommunikasjonsvei hvor det kan skje fall og sammenstøt.
Kostnadsestimat: 10 000 - 50 000

TG 2 - Avvik som kan kreve tiltak
Utvendig > Nedløp og beslag, Veggkonstruksjon, Takvindu, Balkonger, terrasser og rom under balkonger.
Innvendig > Overflater, Etasjeskille/gulv mot grunn, Radon, Krypkjeller, Innvendige trapper, Innvendige dører.
Våtrom > 1 etg > Bad /WC > Overflater vegger og himling, Overflater Gulv, Sluk, membran og tettesjikt.
Kjøkken > 1 etg > Kjøkken > Overflater og innredning
Spesialrom > 1 etg > Toalettrom > Overflater og konstruksjon
Tekniske installasjoner > Vannledninger, Avløpsrør, Varmtvannstank, Elektrisk anlegg.
Tomteforhold > Fuktsikring og drenering, Utvendige vann- og avløpsledninger.

TG 2 - Avvik som ikke krever umiddelbare tiltak
Utvendig > Taktekking

TG IU - Konstruksjoner som ikke er undersøkt
Utvendig > Takkonstruksjon/Loft, andre utvendige forhold
Innvendig > Krypkjeller - under kjøkkendel, Våtrom > 1 etg > Vaskerom > Tilliggende konstruksjoner våtrom
Tomteforhold > Terrengforhold

I selgers egenerklæringsskjema fremgår følgende:

Punkt 2: Kjenner du til om det er utført arbeid på bad/våtrom?
Ja, både av faglært og ufaglært / egeninnsats. Ukjent firma. Puset opp av forrige eier i 2004. / renovert.

2.1 Ble tettesjikt/membran/sluk oppgradert/fornyet? Nei
Firmanavn: Ukjent / tidligere eier
Redegjør for hva som ble gjort av hvem og når: etter dagens krav i 2005. (ellers ukjent for meg)

Punkt 19: Kjenner du til om det foreligger påbud/heftelser/krav/manglende tillatelser vedrørende eiendommen?
Ja. Pliktig velforening Ca 3 til 5000,- i året avhengig av snø mengde og opprydding etter strøing da dette er en privat veg.

TILLEGGSKOMMENTAR:
Henviser også til kommentar i takst rapport om trapp til hems i garasje. Denne er ikke sikret med rekkverk av noe slag, selger må selv bestemme om de ønsker å bruke den slik den er. Om ikke annet så bør den sikres / rives. El anlegge på Kjøkken som Z elektro har renovert må det presiseres at det er lagt skjøteledninger i innredning bort til poppup-kontakter på Kjøkkenbenk. bør sees på av kjøper. Fordelere ligger under kjøkken innredning.
Satt inn ny varmepumpe i 2021. Strøm forbruket i huset vil variere fra tid til tid da vi alle er forskjellige i forhold til strømforbruk.

For utfyllende info, les vedlagte tilstandsrapport og selgers egenerklæring.

1 etasje
Entre: laminat, malte veggflater, malte takplater
Stue: parkett, malte veggplater og tapet, malte takplater
Kjøkken: parkett, tapet på veggene, malte takplater
Vaskerom: belegg, malte veggflater, malte takplater
Baderom: flis med varmekabler, fliser på vegg, malte takplater
Toalettrom: belegg, malte veggplater, malte takplater
Hovedsoverom: tregulv, tapet, malte takplater
Soverom 2: tregulv, malte veggflater, malte takplater
Soverom 3: tregulv, malte veggflater, malte takplater

2 etasje
Stue: teppe og laminat, malte veggflater, malte takplater
Soverom: laminat, malte veggflater, malte takplater

Pliktig medlemskap i velforening. Dette gjelder brøyting på veien og foran garasjeanlegg. Strøing og opprydding på våren.

Garasje i fellesanlegg sammen med to naboer. Det er den midterste som tilhører denne boligen. God bredde (nær 1 1/2 plass)Iog trapp til lagringsloft over. Biloppstillingsplasser til et par biler i egen gruset gårdsplass.

House ID: 3012180

Archived: 0

Withdrawn: 0

Property Type: Enebolig

Ownership Type: Selveier

Energy Rating: Oppvarmingskarakter Gul - Energikarakter F

Sold: 0

Energy Mark: F

Responsible Broker ID: 3000008

Gross Area:

Number of Bedrooms: 3

Number of Rooms: 5

Postal Code: 3727

Year Built: 1982

Asking Price: 4350000.00

Common Expenses:

Gross Floor Area: 146

Farm Number: 1

Usage Number: 620

Order Number: 4123014801

Bathroom: 1

Total Cost Text: 4 350 000,- (Prisantydning)

Omkostninger
108 750,- (Dokumentavgift (forutsatt salgssum: 4 350 000,-))
260,- (Pantattest kjøper)
545,- (Tingl.gebyr pantedokument)
545,- (Tingl.gebyr skjøte)
19 900,- (Boligkjøperpakke Tryg (valgfritt))
--------------------------------------------------------
130 000,- (Omkostninger totalt)
--------------------------------------------------------
4 480 000,- (Totalpris inkl. omkostninger)

NB: Regnestykket forutsetter at det kun tinglyses ett pantedokument og at eiendommen selges til prisantydning.

Last Updated: 2025-04-28 15:57:00

Gratis verdivurdering av din bolig

Vurderer du å selge så gir vi deg en gratis og uforpliktende verdivurdering av din bolig. Fyll inn skjemaet – så tar vi kontakt
med deg!

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.